rolki do peleciarki

Sprawna maszyna do radzenia sobie z makulaturą – rolki do peleciarki

Makulatura to jeden z najczęstszych domowych śmieci. Są to rozdrobnione dokumenty, kartony, kopie, kartony papierowe, zużyte gazety i czasopisma w biurze, klasie, sklepie, na ulicy iw domu. Jak wiemy, 90% wyrobów papierniczych powstaje z drewna, a 43% pozyskanego drewna jest przetwarzanych na wyroby papierowe. W tym okresie recykling papieru przyczynia się do oszczędzania zasobów drewna.

Przerabianie na granulki 

W przypadku niewłaściwego obchodzenia się z makulaturą uwalniały się toksyczne substancje i zanieczyszczały środowisko. Makulatura nie jest łatwa do przechowywania. Dużo wysiłku wymaga utrzymanie ich w suchości i przypływie. Niska gęstość sprawia, że ​​zajmuje duże pomieszczenia. Wejdź na stronę: https://peletto.pl/czesci-zamienne-do-peleciarek-granulatorow-matryce-rolki/matryce-plaskie-sita-rolki-do-peleciarki-i-granulatora-czesci-do-maszyn.

Lepszym rozwiązaniem jest przerabianie makulatury na granulki papierowe. Ma następujące zalety:

  • Oszczędza to kłopotów z porządkowaniem makulatury i pomieszczenia do jej przechowywania, ponieważ produkcja peletów może znacznie zwiększyć gęstość. Będą łatwe w przechowywaniu i transporcie w postaci pelletu.
  • Makulatura ma nieregularny kształt, niską gęstość energii. Nie są wygodne w aplikacji, podatne na działanie temperatury i wilgoci. Mogą uzyskać właściwości paliwa poprzez zagęszczanie, czyli granulowanie.
  • Przetwarzanie makulatury w granulki może ujednolicić ich kształt i rozmiar, dostosować zawartość wilgoci i zwiększyć gęstość energii. To skuteczny sposób na zwiększenie ich wartości dodanej.
  • Peletki z biomasy stają się obiecującym źródłem energii. Papiery produkowane są z drewna, makulatury i odpadów rolniczych, dzięki czemu zawierają dużą ilość włókien, które są podstawową zawartością pelletu.
  • Paliwo papierowe na pelety może być stosowane w kotle na pelety i piecu na paliwo stałe do wytwarzania ciepła. 1 tona peletów drzewnych ma tyle samo energii, co 120 galonów oleju opałowego. Przyjęcie papierowego peletu może obniżyć koszty energii.

Makulatury są obfite w szkołach, drukarniach, marketach i budynkach biurowych. Kolejnym ważnym źródłem są pozostałości z papierni. Materiały te mają różne rozmiary i cechy, należy je posortować w grupy do przyszłej obróbki.