rolki do peleciarki

Rolki do peleciarki – wydajność maszyny do produkcji peletów

O jakości peletów papierowych decydują nie tylko surowce, ale także wydajność maszyny do produkcji peletów. Wysokiej jakości maszyna do produkcji peletów może poprawić szybkość formowania i wydajność oraz zmniejszyć marnotrawstwo materiałów. Jest producentem i dostawcą maszyn na biomasę. Integruje dziesięciolecia doświadczenia i zaawansowaną technologię w maszynie do produkcji peletów papierowych. Specjalizujemy się w maszynach do produkcji peletek z płaskimi matrycami, które można podzielić na typy toczone matrycowo i typy toczone na rolkach. Ta druga ma większą pojemność, a ta pierwsza jest wygodniejsza i bardziej ekonomiczna.

Zbieranie i sortowanie

Makulatury są obfite w szkołach, drukarniach, marketach i budynkach biurowych. Kolejnym ważnym źródłem są pozostałości z papierni. Materiały te mają różne rozmiary i cechy, należy je posortować w grupy do przyszłej obróbki.

Szlifowanie i suszenie

Potrzebujesz młyna młotkowego do kruszenia dużych rozmiarów makulatury na proszek o wielkości poniżej 6 mm. Wilgotność materiałów papierniczych powinna wynosić 12%-15%. Ani wyższe, ani niższe są niedopuszczalne. Zbyt suche papierki mogą spowodować naładowanie elektrostatyczne i sprawić, że pelety będą lekkie i puszyste. W związku z tym podczas przetwarzania można dodać pewną ilość wody do maszyny do produkcji peletu. Jeśli zawartość wilgoci jest zbyt wysoka, należy ją obniżyć, umieszczając materiał sypki w suszarce rotacyjnej lub suszarni rurociągowej.

Wykonywanie granulek papierowych i chłodzenie

Jest to podstawowy proces wytwarzania granulatu papierowego. Podawaj materiały o odpowiedniej wielkości i zawartości wilgoci do maszyny do peletowania papieru. Zostaną skompresowane i uformowane w komorze prasowania i wyjdą w kształcie cylindrów. Zwykle istnieją maszyny do peletek z pierścieniami do produkcji na dużą skalę i maszyny do peletek z płaską matrycą do produkcji na małą skalę. Nowo wyprodukowany granulat papierowy ma wysoką temperaturę 90℃. Potrzebujesz więc chłodnicy pelletu, aby obniżyć pellet do temperatury pokojowej. Chłodzenie może poprawić stabilność i twardość granulek papieru. Możesz również umieścić papierowe granulki na świeżym powietrzu, aby naturalnie uschnąć.

Przesiewanie i pakowanie pelletu

Użyj sitka, aby usunąć pozostałości proszków z papierowych kulek. Te proszki mogą być ponownie granulowane razem z pozostałymi materiałami. Pakowarka do peletów jest niezbędna do produkcji peletów papierowych na dużą skalę. Może ważyć i pakować produkty peletowe w worki. Opakowanie może chronić granulki papieru przed erozją wilgoci i wiatru. Pellet można przechowywać w zamkniętych silosach.