Kordyceps

Łatwo dostępny Kordyceps 

Obecnie istnieje jeden rodzaj gatunku Cordyceps, który można uprawiać komercyjnie na dużą skalę w celu wytworzenia grzyba (owocnika) i staje się on dość popularny w suplementach. To jest Cordyceps militaris.

Tradycyjne chińskie zastosowania i lecznicze

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) grzyby Cordyceps są uważane za bardzo specjalny tonik. Grzyby te były ofiarowane dworowi cesarza i innym spośród chińskiej szlachty. Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z roku 620 ne. Tradycyjnie używano go jako toniku na płuca i nerki, co czyni go użytecznym przy dolegliwościach oddechowych, zmęczeniu fizycznym i dla osób o słabej konstytucji. Funkcje seksualne, libido i wydajność są również głównymi motywami tradycyjnego stosowania grzybów Cordyceps. Odwiedź: https://zdrowozyj.eu/produkt/kordyceps-fohow-sanbao-oral-liquid-eliksir-trzy-klejnoty-feniks/.

Cordyceps jest uważany za tonik jing, ponieważ odżywia yin, wzmacnia yang i wspomaga esencję nerek. Esencja jest uważana za eliksir życia w TCM. Esencja pochodzi ze stylu życia (qi poporodowe: oddychanie, dieta, medytacja, grzyby i zioła) lub z rezerw energetycznych, z którymi się rodzimy (qi prenatalne). Uważa się, że Cordyceps ma taką samą wartość jak inne cenione toniki, takie jak żeń-szeń, reishi i aksamit z poroża jelenia.

Grzyby Cordyceps mają słodki smak i są lekko rozgrzewające w energetyce. Te bardziej subtelne właściwości Cordycepsu są wykorzystywane, aby upewnić się, że Cordyceps nie jest używany w niewłaściwych sytuacjach. Na przykład, ze względu na stymulujący i wzmacniający charakter grzybów Cordyceps, są one przeciwwskazane w stanach z zapaleniem płuc ze względu na ich zdolność do wzmacniania nie tylko osoby, ale także aktualnego stanu organizmu.

Cordyceps dla wsparcia poziomu testosteronu

Tradycyjnie grzyby Cordyceps stosowano jako afrodyzjak wspomagający sprawność seksualną i zdrowe libido. Współczesna nauka wskazuje, że mogą wspierać zdrowy poziom androgenów u mężczyzn. Cordyceps pomógł złagodzić wpływ bisfenolu A (BPA, tworzywa sztucznego zaburzającego hormony) na układ rozrodczy, jednocześnie wspierając zdrowy poziom testosteronu, ruchliwość plemników i liczbę plemników. Kordycepina może wspomagać zdrowy steroidogenny ostry enzym regulacyjny, który pozwala wyjściowemu substratowi wszystkich hormonów, cholesterolu, wejść do mitochondriów w celu produkcji hormonów steroidowych. Cholesterol jest przekształcany w pregnenolon, a pregnenolon w testosteron.