tarcze tnące diamentowe

Do czego służą tarcze tnące diamentowe?

Tarcze diamentowe są idealne do ciężkich prac, takich jak szlifowanie kątowe i prace murarskie. Diamenty powlekane metalem na ostrzu pomagają szlifować lub odcinać materiały. Działa zarówno na mokro, jak i na sucho, ale użycie mokrych diamentowych tarcz tnących zapobiega ich przegrzaniu i minimalizuje kurz, zapewniając czystsze cięcie.

Mocowanie lutowane próżniowo lub spiekane

Poziom procesu zastosowany do wytworzenia rdzenia jest powiązany z metodami mocowania. Tańsze ostrza o większej objętości wykorzystują proces lutowania próżniowego lub spiekania. Ostrza lutowane próżniowo i spiekane są przeznaczone do cięcia na sucho miękkich materiałów na sprzęcie o małej mocy. Rdzenie używane do tych ostrzy są zazwyczaj bardzo proste i nie przechodzą wielu etapów ostrzy w bardziej agresywnych zastosowaniach. Odwiedź: https://metalografia-pik.pl/tarcze-tnace-diamentowe/.

Przystawka spawana laserowo

Spośród trzech najpowszechniejszych form mocowania segmentów do rdzenia i zdecydowanie najmocniejszego połączenia z rdzeniem jest spawanie laserowe. Jako pionier w spawaniu laserowym Norton nieustannie rozwija i doskonali techniki spawania laserowego. Bardziej agresywne zastosowania tarcz diamentowych wymagają użycia sprzętu o większej mocy do cięcia na mokro twardszych materiałów na znacznie większą głębokość cięcia. Stalowe rdzenie do tych agresywnych zastosowań są grubsze, poddane obróbce cieplnej, precyzyjnie szlifowane i napinane. Dodatkowa grubość i obróbka cieplna pozwalają rdzeniowi wytrzymać naprężenia zginające cięższego sprzętu i większej mocy. Precyzyjny szlif powierzchni minimalizuje opór, podczas gdy naprężenie ustala płaskość ostrza w określonym zakresie obrotów.

Kryształy diamentu (szlifowane)

Zastosowany diament jest produkowany lub syntetyczny, w przeciwieństwie do naturalnego. Wytwarzany diament jest preferowany w stosunku do diamentu naturalnego, ponieważ kluczowe cechy, takie jak kształt kryształu, rozmiar i wytrzymałość, można ściśle kontrolować w procesie produkcyjnym. Niektóre inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w przypadku diamentu, to:

  • ilość diamentów w segmencie
  • jakość diamentu w segmencie
  • wielkość diamentu w segmencie

Ilość diamentów

Ilość diamentu w segmencie jest zmienna i wymaga większej mocy, ponieważ zawartość diamentu w segmencie wzrasta. Mówiąc najprościej, oznacza to, że im więcej diamentu dodaje się do segmentu, tym większa moc jest potrzebna do cięcia ostrza. W praktyce oznacza to, że tarcze do pił o dużej mocy będą miały więcej diamentów w tym segmencie.