wiązki elektryczne – produkcja

Zespoły i wiązki elektryczne – produkcja 

Zespoły kabli i wiązki kabli są kablami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb. Zespoły kabli są sztywniejsze, mają lepszą strukturę, są trwalsze iw zależności od zastosowanego materiału mogą najlepiej nadawać się do użytku na zewnątrz. Zespół kabli to grupa przewodów lub kabli ułożonych w jedną całość. Celem tego produktu jest zapewnienie zasilania kilku różnych kabli, przy jednoczesnym uporządkowaniu ich w pakiecie, który jest łatwiejszy w instalacji, wymianie i konserwacji.

Charakterystyka

Zespół kabli CordifyGroup zwykle przechodzi do jednego panelu lub portu i łączy się z tym pojedynczym urządzeniem, które jest bezpośrednio podłączone do źródła zasilania. Stamtąd przewody służą do przesyłania komunikacji lub przesyłania przez nie energii elektrycznej i składają się z wielu przewodów i / lub kabli. Przewody lub kable są często w różnych kolorach lub w inny sposób oznaczone lub w paski, aby można je było łatwo zidentyfikować. Niektóre zespoły kabli mają odsłonięte przewody, podczas gdy inne są zamknięte w ściśle dopasowanej osłonie ochronnej.

Ze względu na swoją solidną konstrukcję, zespoły kablowe nadają się przede wszystkim do zastosowań na zewnątrz i do obsługi większych mocy prądu elektrycznego. Trwała konstrukcja zespołów kabli oznacza, że są one w stanie wytrzymać ciepło, wilgoć, ścieranie i inne warunki środowiskowe. Zespoły kabli pomagają zapobiegać uszkodzeniom kabli i przewodów, utrzymując je razem i zmniejszając urazy fizyczne spowodowane silnymi wibracjami i innymi czynnikami. Mogą również zapewnić ochronę przed innymi problemami, takimi jak brud, kurz, olej i woda. 

Wiązki przewodów a zespoły kabli

Wiązki przewodów mają inną konstrukcję niż zespoły kabli. Wiązki przewodów są zwykle projektowane zgodnie z wymaganiami geometrycznymi i elektrycznymi. Następnie dostarczany jest schemat (na papierze lub na monitorze) do przygotowania i montażu montażu. Druty są cięte i nawijane na żądaną długość, zwykle za pomocą specjalnej maszyny do cięcia drutu. Druty mogą być również drukowane lub paskowane przez specjalną maszynę podczas procesu cięcia lub później na oddzielnej maszynie.

W tym miejscu występuje różnica między wiązką przewodów a zespołem kabli. Końce przewodów są zdejmowane, aby odsłonić metal (lub rdzeń) przewodów, które są wyposażone we wszelkie wymagane zaciski lub obudowy złączy. Kable są montowane i zaciskane razem na specjalnym stole warsztatowym lub na tablicy rozdzielczej (płycie montażowej), zgodnie ze specyfikacją projektową, tworząc wiązkę kablową.