Pompa ciepła basenowa

Czy pompa ciepła basenowa działa lepiej, jeśli korzystamy z pokrywy basenowej?

Bez względu na to, jakie rozwiązanie ogrzewania basenu wybierze nasz klient, zawsze zalecamy zainwestowanie w zadaszenie basenu. Instalacja zadaszenia basenu to prosty i bardzo skuteczny sposób na konserwację basenu, a nawet oszczędność czasu i pieniędzy. Oto korzyści.

Pokrywa zapobiega parowaniu wody w basenie

To naprawdę proste. Przykrycia basenowe tworzą nieporowatą barierę nad basenem, zatrzymując parującą wodę pod przykryciem basenu. Istnieją jednak specjalne przykrycia basenowe, które osiągają to lepiej niż inne. Na przykład przykrycia z liści nie działają, ponieważ są wykonane z tkanego materiału i nie zatrzymują wody. Jednak wybór bąbelkowej lub sztywnej/solidnej przykrycia basenu spełni swoje zadanie i zrobi to dobrze.

Korzystanie z przykrycia basenu znacznie zmniejszy zużycie środków chemicznych, oszczędzając pieniądze i czas. Równoważenie chemiczne wody jest jedną z najbardziej kosztownych i czasochłonnych części posiadania basenu. Zakładając przykrycie basenu, można zmniejszyć zapotrzebowanie na chemikalia, takie jak chlor, nawet o 50 procent, zapobiegając parowaniu chemikaliów do atmosfery i utrzymując je dłużej w wodzie.

Oszczędzasz na kosztach ogrzewania wody 

Przykrycie basenu działa jak bariera między zimnym powietrzem a cieplejszą wodą w basenie. Przykrycie basenu zwiększy retencję ciepła nawet o 75 procent, zmniejszając emisję CO² i oszczędzając energię, która normalnie byłaby używana do zasilania pompy ciepła, systemu słonecznego lub gazowego, ponieważ wytwarzane przez nie ciepło nie zostanie natychmiast utracone. Oznacza to również, że system nie będzie musiał tak ciężko pracować, dzięki czemu można skrócić czas pracy i koszty.

Naciąganie pokrywy na basen po każdym użyciu pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu na usuwaniu liści, brudu i innych zanieczyszczeń, które zostałyby wdmuchnięte do wody, gdyby basen nie był przykryty. Zapewnia to czystą i przejrzystą wodę oraz basen, który jest zawsze gotowy do użytku.

Wysokiej jakości przykrycie basenowe pomoże wydłużyć sezon pływacki, zatrzymując ciepło przez noc i wytwarzając ciepło w ciągu dnia. W połączeniu z ogrzewaniem basenu energią słoneczną lub pompą ciepła będziesz dłużej pływać w swoim basenie. Krótko mówiąc, zwrot z inwestycji jest szybszy, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie oszczędności, jakie daje przykrycie basenu dzięki oszczędzaniu wody.