Turystyka i hotelarstwo

Holandia

Holandia jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów w Europie. Liczy 16 milionów mieszkańców i jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów w Europie. W Amsterdamie na zaledwie 0,17 kilometra kwadratowego mieszka ponad milion ludzi Holandia ma wiele do zaoferowania turystom, ale ma też wiele problemów, którymi należy się zająć, takich jak ubóstwo i bezrobocie.

Gdzie znajduje się Holandia ?

Holandia to kraj w Europie Zachodniej. Holandia graniczy z Belgią, Niemcami i Francją. Holandia jest zamieszkana od tysięcy lat i jest jednym z najstarszych krajów świata, a pierwsi osadnicy datują się na około 12 000 lat pne. Kraj został po raz pierwszy zjednoczony w 1839 roku na mocy traktatu tworzącego państwo holenderskie. Na dzień 1 stycznia 2017 r. w Holandii mieszkało 16 860 000 osób. Jest to jeden z najgęściej zaludnionych krajów w Europie, o gęstości zaludnienia wynoszącej 665 osób na kilometr kwadratowy (1711/2). Holandia słynie z liberalnej polityki imigracyjnej i kultury tolerancji. Pomimo tego, że jest krajem w Europie, udało mu się zachować swoją tożsamość. W ciągu ostatnich dwóch dekad Holandia była świadkiem napływu imigrantów z całego świata. Doprowadziło to do zróżnicowanej populacji, a także do konfliktów kulturowych, które nie zostały jeszcze rozwiązane. Holandia jest 12. najbardziej zaludnionym krajem w Unii Europejskiej i jest niepodległym państwem od 1815 roku. Holandia słynie z liberalnej polityki i niskich podatków. Holenderska gospodarka zajmuje 7. miejsce na świecie, z nominalnym PKB na poziomie 550 miliardów dolarów. Według danych OECD Holandia ma również jeden z najwyższych standardów życia na świecie.

Kultura holenderska

Kultura holenderska jest wyjątkowa, ponieważ opiera się na koncepcji konsensusu. Holendrzy to ludzie otwarci i tolerancyjni. Wierzą w demokrację, wolność słowa i indywidualizm. Można je znaleźć w wielu różnych społecznościach na całym świecie, z dużą populacją w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kultura holenderska została ukształtowana przez historię osadnictwa wielu różnych ludzi z różnych krajów, w tym z Niemiec, Francji, Belgii i Anglii. Kultura holenderska to wyjątkowe połączenie historii, geografii i ludzi. Holandia od wieków jest ważną częścią Europy. Holendrzy znani są z zamiłowania do rowerów i tulipanów. Holendrzy są również znani z tego, że są bardzo liberalni i tolerancyjni, jeśli chodzi o wolność słowa jako podstawowe prawo. Holenderska kultura to nie tylko bycie liberalnym czy tolerancyjnym, ale także sposób, w jaki żyją. Holendrzy żyją w zgodzie z naturą i dbają o środowisko. Mają silne poczucie wspólnoty i często organizują wspólne imprezy, takie jak festiwale lub uroczystości w sąsiedztwie. Kultura holenderska charakteryzuje się otwartością na obce kultury i tolerancją wobec różnic. Na przykład Holandia jest przyjazna dla muzułmanów od czasu przybycia pierwszych muzułmańskich imigrantów w XVI wieku. Holendrzy znani są z pragmatycznego podejścia do życia i poczucia humoru. Słyną także z zamiłowania do kawy i czekolady. Holendrzy mają reputację bardzo przyjaznych ludzi, ale wiedzą też, jak zachować powagę w razie potrzeby.