Wirtualny adres Warszawa: Wszystko, co powinieneś wiedzieć
Nie jest tajemnicą, że praca w standardowym biurze od dziewiątej do piątej w fizycznym biurze stała się bardzo trudna ze względu na mobilność społeczną i ograniczenia fizyczne w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Ta sytuacja skłoniła niektóre firmy do ustanowienia wirtualnych biur jako strategii przetrwania dla ich gospodarek i źródeł utrzymania.
Niższe koszty ogólne
Wirtualny adres Warszawa pozwala firmom znacznie obniżyć koszty ogólne i przeznaczyć środki na inne obszary, które mogą wymagać stymulacji. Przy cenach znacznie niższych od biur stacjonarnych — jak wynika z doświadczeń wielu przedsiębiorców, zastępując zwykłą przestrzeń biurową biurami wirtualnymi, można łatwo zaoszczędzić tysiące dolarów — stanowią one idealną opcję dla firm, które starają się aby ich obecność była odczuwalna w kilku miejscach jednocześnie.
Mniej zarządzania
Zwykłe biura muszą być zarządzane na bieżąco. Wirtualne biuro wymaga niewielkiego zarządzania — po prostu odpowiednie narzędzia dla wszystkich zaangażowanych osób. Pracownicy mają również większą elastyczność w rozwijaniu swoich nawyków związanych z przepływem pracy i produktywnością, co może prowadzić do większej kreatywności i innowacyjności. Artykuł opublikowany przez Society for Industrial and Organizational Psychology wykazał, że w ankiecie przeprowadzonej wśród telepracowników uczestnicy stwierdzili, że praca zdalna znacznie zwiększa satysfakcję z pracy i relacje z przełożonymi oraz znacznie obniża stres związany z pracą. Dzieje się tak, ponieważ wirtualne biura dają pracownikom swobodę zarządzania sobą, co może przynieść duże korzyści, jeśli masz odpowiedni zespół.
Mniejsza szansa na konflikt biurowy
Nawet najbardziej przyjazne urzędy mają swoje problemy. Trudno jest zebrać grupę ludzi o różnych osobowościach i nie doświadczyć pewnych konfliktów czy nieporozumień. Wirtualne biura pozwalają firmom kontynuować produktywność bez tworzenia środowiska, w którym mogą ścierać się osobowości. Komunikacja nie ucierpi — zespoły zawsze można połączyć za pomocą komunikatorów lub aplikacji do wideokonferencji, gdy pojawi się pytanie lub problem wymagający komunikacji z całym zespołem.
W niektórych firmach praca bez względu na chorobę jest normą, a czasem wręcz zalecana. Jednak w firmach w pełni zdalnych pracownicy nie mogą przenosić chorób z jednej osoby na drugą.