5 gier karcianych które pomogą Ci w nauce języka angielskiego

5 gier karcianych które pomogą Ci w nauce języka angielskiego

Gry karciane do nauki języka angielskiego – szybka i skuteczna edukacja

Karty do gier są doskonałym narzędziem do nauki języka angielskiego. Gry karciane są idealne dla każdego, kogo celem jest nauka języka angielskiego. Zabawa jest świetnym sposobem na edukację dzieci oraz dorosłych. Aby pomóc w nauce języka angielskiego, przeglądnijmy pięć świetnych gier karcianych.

1. Speak Out

Speak Out jest grą głównie dla dorosłych

Speak Out jest jedną z najbardziej popularnych gier karcianych do nauki języka angielskiego. Jest to gra towarzyska dla dorosłych, w której gracze próbują wymyślić zabawne znaczenia słów i zwrotów. Gra ma 200 kart, z których każda zawiera jedno słowo lub zwrot. Gracze przykładają specjalny ustnik do ust i starają się wyjaśnić innym graczom, co oznacza słowo lub wyrazenie. Ta prosta gra pomaga w nauce wymowy i zapamiętywaniu słów.

2. Scrabble Flash

Scrabble Flash jest idealne dla słuchaczy o różnych poziomach zaawansowania

Scrabble Flash to gra składająca się z pięciu elektronicznych modułów, z których każdy zawiera po sześć liter. Gracze muszą ułożyć wyrazy z liter, które mają do dyspozycji. Uzupełnieniem jest przypisanie punktów do utworzonych słów. Wszystkie gry wymagają współpracy i pozwalają graczom ćwiczyć słownictwo i układanie wyrazów. Scrabble Flash jest idealny dla słuchaczy o różnych poziomach zaawansowania.

3. Bananagrams

Bananagrams to idealna gra dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć szybkie układanie słów

Bananagrams to idealna gra dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć szybkie układanie słów. Gracze otrzymują od jednego do siedmiu fajek i muszą ułożyć wyrazy z dostępnych liter. Wyrazy muszą być układane w okół kości i w krótkim czasie. Aby wygrać, gracze muszą ułożyć swoją „bananę” jako pierwsi. Gra uczy umiejętności czytania, wymowy i szybkiego układania słów.

4. FlashCards

FlashCards to prosta i przyjemna gra do ćwiczenia słownictwa

FlashCards to prosta i przyjemna gra do ćwiczenia słownictwa. Każda karta ma jedno słowo lub wyraz na jednej stronie i jego definicję po drugiej stronie. Gracze wyciągają kartę, czytają słowo i starają się udzielić odpowiedzi na jego znaczenie. Karty mogą być również wykorzystywane do ćwiczenia wymowy.

5. Apples to Apples

Apples to Apples to doskonała gra do ćwiczenia słownictwa i myślenia twórczego

Apples to Apples to doskonała gra do ćwiczenia słownictwa i myślenia twórczego. Jest to gra dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Gracze mają do wyboru liczne karty, z których każda ma parę skojarzeń. Gracze muszą ułożyć parę słów, która najlepiej pasuje do przedstawionego tematu. Gracze muszą dokonywać wyborów w oparciu o zasoby słownictwa, którymi dysponują.

Podsumowanie

Gry karciane są doskonałym narzędziem do nauki języka angielskiego. Speak Out, Scrabble Flash, Bananagrams, FlashCards i Apples to Apples to pięć świetnych gier karcianych, które pomogą w nauce języka angielskiego. Każda z tych gier wymaga współpracy i ćwiczy słowa, wymowę i myślenie twórcze. Gry karciane są skutecznym środkiem do nauki języka angielskiego w nieco inny sposób i są zabawne dla wszystkich.Jeśli pragniesz nauczyć się języka angielskiego w prosty i przyjemny sposób, koniecznie przejdź do artykułu i poznaj pięć gier karcianych, które Ci to ułatwią : https://sklep.regipio.com/pl/gry-rozwijajace-mowe-9.